Blacha trapezowa – co to jest?

Blacha trapezowa – co to jest?

Rate this post

Każdy dom, aby być w pełni funkcjonalny musi posiadać określoną konstrukcję. Musi posiadać niezbędne elementy jak ściany, podłogi, instalacje a najważniejsze – pokrycie dachowe. Dach stanowi zwieńczenie bryły budynku a przede wszystkim zakończenie ważnego etapu jego budowy – stan surowy zamknięty. Z biegiem lat metody, jak i materiały ulegały przemianie oraz powstawały nowe produkty ułatwiające chociażby montaż.  Samo wznoszenie dachu jest procesem skomplikowanym i wymagającym określonych czynności. Podstawą do rozpoczęcia budowy dachu w pierwszej kolejności jest projekt.

Co to jest blacha trapezowa?

Dach jest projektowany wraz z całą bryłą budynku i stanowi jego integralną część. W projekcie powinniśmy znaleźć nie tylko informację o kształcie konstrukcji dachu i lokalizacji okien, dane o spadach, wymiary oraz sposoby łączenia. Na etapie projektu zostanie określony również typ okrycia zewnętrznego dachu, czyli: dachówka, blachodachówka lub inny. Blacha trapezowa to jeden z rodzajów blach profilowanych. Tego rodzaju pokrycie jest aktualnie bardzo często stosowane na dachach, ponieważ jest tanie i bardzo łatwe w montażu.  Taka blacha ma estetyczny wygląd i po prostu dobrze się sprawdza. Blacha trapezowa charakteryzuje się szeroką gamą rodzai, co zamiast ułatwić – wręcz przeciwnie – utrudnia wybór.

Blacha trapezowa na dach – zalety

Dzięki specjalnym powłokom, które wyróżniają się wysoką odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne, produkt ten posłuży na długie lata. Pozwala realizować efektywne konstrukcje, nawet dla najbardziej wymagającego klienta. Dzięki swojej bogatej kolorystyce, możliwości cięcia na wymiar i rodzai grubości, pozwala na nieograniczone możliwości jej zastosowania. W zależności od potrzeb, blacha trapezowa może być zarówno elementem elewacji, jak i ogrodzenia, co czyni z niej produkt uniwersalny.  Główne zalety blachy trapezowej to to, że jest odporna:

  • na korozję,
  • na promieniowanie UV,
  • działanie azotów.

Więcej informacji na stronie: https://pokrycia.pl

Dodaj komentarz