Brama garażowa ‒ jak wybrać tę najlepszą?

Odpowiednio dobrana brama garażowa jest inwestycją na lata. Przede wszystkim stanowi gwarancję bezpieczeństwa oraz komfortu. W poniższym artykule dowiesz się, w jaki sposób wybrać bramę garażową, która będzie spełniać Twoje wszystkie wymagania i potrzeby.

Bramy garażowe ‒ rodzaje

Aktualnie na rynku możemy wyróżnić następujące rodzaje bram garażowych:

  • bramy segmentowe,
  • bramy uchylne,
  • bramy rozwierane,
  • bramy roletowe,

Zalety nowoczesnych bram garażowych

Starsze modele bram garażowych, a w szczególności modeli rozwieralnych sprawiały problemy przy otwieraniu. Aby było to możliwe, konieczne było usunięcie wszelkich elementów zalegających na podjeździe, jak chociażby śniegu w trakcie zimy. Taka czynność dodatkowo wydłużała czas wyjazdu, ponieważ konieczne było także wyjście z samochodu, aby taką bramę zamknąć.

Funkcjonalność i wygoda

Obecnie nowoczesne modele bram garażowych nie sprawiają już takich problemów. Ilość przestrzeni, która jest niezbędna do otwarcia się bramy uchylnej to jedynie 1 metr. Co więcej, dzięki zautomatyzowanym systemom sterowania możemy otwierać i zamykać bramę z wnętrza naszego samochodu, bez konieczności ciągłego wsiadania i wysiadania, co stanowi duże udogodnienie szczególnie w trakcie zimy.

Estetyczny wygląd

Estetyczny wygląd to kolejna, niezaprzeczalna zaleta nowoczesnych bram garażowych. Jeśli szukasz dobrej jakości bramy garażowej i mieszkasz w Częstochowie lub okolicach, po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „bramy garażowe częstochowa” możesz mieć pewność, że znajdziesz modele najlepszej jakości, wykonane z dbałością o detale oraz o dużej różnorodności wzorów i kolorów.

Na co zwracać uwagę przy wyborze bramy garażowej?

Aby brama garażowa okazała się dobrą inwestycją na lata, przy jej wyborze należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim brama garażowa powinna działać niezawodnie w każdych warunkach pogodowych, zarówno w bardzo niskich jak i wysokich temperaturach.

Jeśli wybieramy bramę garażową z napędem, warto wybrać tę, która posiada funkcję alternatywnego otwierania oraz unieruchomienia w przypadku, gdy wrota natrafią na przeszkodę.

Pełna ofertę bram garażowych znajdziecie na stronie: http://dwd.pl.