Posadzka żywiczna kojarzy się z trwałością i wytrzymałością niemal na każdy rodzaj uszkodzeń mechanicznych. I poniekąd tak jest. Może się jednak zdarzyć, że posadzka żywiczna będzie wymagała naprawy. Czy taką podłogę w ogóle da się naprawić? Jak wygląda proces i czy jest kosztowny?
Kiedy posadzka żywiczna wymaga naprawy?
Naprawa posadzki żywicznej jest konieczna w momencie, kiedy pojawią się na niej zarysowania, rysy, pęknięcia i nierówności. Często mogą wynikać one ze złego jej położenia. Dlatego, chcąc uniknąć konieczności szybkiej renowacji, warto od samego początku postawić na godną zaufania i cieszącą się pozytywnymi opiniami firmę, np. https://centrumposadzek.com.pl.
Jak określić, czy posadzka wymaga naprawy?
Aby ocenić konieczność renowacji i skutecznie ją przeprowadzić, konieczna jest profesjonalna ocena jej stanu technicznego z uwzględnieniem podkładu betonowego.
Następnie specjaliści dokonują wyboru odpowiednich materiałów oraz technologii renowacyjnych. Tak, może się okazać, że naprawa posadzki żywicznej będzie wymagała użycia więcej niż jednej metody.
Jak wygląda naprawa posadzki żywicznej?
Posadzkę żywiczną naprawić można na dwa sposoby:
- pokrycie całości posadzki minimalną warstwą żywicy, co daje efekt ujednoliconej powierzchni,
- dwukrotne lakierowanie w kolorze posadzki.
Regenerację natomiast można przeprowadzić na kilka sposobów:
- doczyszczanie specjalnymi maszynami czyszczącymi i preparatami chemicznymi,
- szlifowanie agresywnymi padami za pomocą maszyn szlifujących,
- impregnacja zamykającym materiałem na bazie polimerów,
- polerowanie maszynami wysokoobrotowymi,
- nałożenie lakieru z żywicy epoksydowej,
- zerwanie starych powłok żywicznych i nałożenie nowej posadzki.
Naprawa posadzki żywicznej jest więc możliwa. Generuje mniejsze lub większe koszty, w zależności od jej technicznego stanu.