Jak wybrać beton dobrej klasy?

Jak wybrać beton dobrej klasy?

Rate this post

Beton to bardzo uniwersalny materiał wykorzystywany w budownictwie. Stosuje się go przede wszystkim do wylewania fundamentów, konstruowania dróg lub budowania szamba czy studni. Największe znaczenie, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego betonu, ma jego skład, czyli mieszanka substancji, która po złączeniu daje nam gotowy do wylania produkt. O tym, czym się kierować przy wyborze betoniarni na swoją inwestycję, przeczytasz w tym artykule.

Pozyskiwanie betonu a jego jakość

Bardzo ważny jest sposób pozyskiwania składników i rodzaje produktów, które biorą w tym udział. Najlepszej skały beton towarowy otrzymamy przy połączeniu spoiwa hydraulicznego (np. cement mineralny lub standardowy), kruszywa oraz wody. W ten sposób mamy szansę uzyskać czysty i wysokiej jakości beton, który będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne lub inne niekorzystne warunki. Jeśli zaś chodzi o podział betonu ze względu na standard, przyjęło się dla niego odpowiednie nazewnictwo, które określane jest mianem klas betonu. Od klasy, zależy więc jego finalna trwałość.

Klasy betonu a trwałość i cena

Przy wyborze betonu nie liczy się wyłącznie cena, ale i trwałość. Wiele zależy od tego, do czego konkretnie chcemy zamówić ów produkt. Wiadomym jest, że do tańszych i mniej wymagających inwestycji, wystarczy nam najprostszy wariant, czyli tak zwana klasa lekka. Będzie idealna do wylewki tarasu, chodnika, balkonu albo podłogi garażowej. Gdy natomiast szukamy betonu na budowę domu, mostu lub innej konstrukcji, wtedy najlepszym wyborem okazuje się być beton Wieluń ciężkiej klasy. Cena jest również zależna od klasy, dlatego kiedy nie ma potrzeby kupować zbyt gęstego i trwałego betonu, wybierzmy ten tańszy, żeby zaoszczędzić.

Praktyczne wykorzystanie betonu

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, beton może być wykorzystany na wiele sposobów. Najczęściej jednak tworzy on np. autostrady lub drogi ekspresowe z uwagi na stosunkowo wysoką wytrzymałość i bardzo dobrą cenę. Nie da się również ukryć, że beton może być stosowany w tak zwanych domowych warunkach. Świetnie sprawdzi się w roi wylewki na tarasie albo w garażu. Zamówisz go tutaj: http://wlodar.com.pl/.

Dodaj komentarz