Jak wybrać idealną bramę garażową?

Jak wybrać idealną bramę garażową?

Rate this post

Coraz więcej osób porzuca mieszkanie w centrum miasta na rzecz wygodnego domku jednorodzinnego w zaciszu. Problem z parkowaniem w mieście jest ogromny. Budując dom – kończy się problem odwiecznego braku miejsca postojowego. Każdy decyduje się na budowę garażu według swoich potrzeb. Aby samochód był bezpieczny, trzeba jednak odpowiednio dobrać dobrą bramę garażową. Producenci proponują kilka rodzajów bram garażowych. Wymogi konsumentów z biegiem lat są coraz większe, więc wybór też musi być rozbudowany.

Rodzaje bram garażowych

Jak wybrać idealną do naszych potrzeb bramę do garażu? Bramy garażowe różnią się przede wszystkim budową oraz sposobem otwierania. W ofercie producentów wyróżniamy następujące rodzaje:

  • bramy uchylne (najpopularniejszy typ bramy, do jej otwarcia potrzebne jest jedynie miejsce przed garażem, gdyż dolna część bramy otwiera się na zewnątrz),
  • bramy segmentowe (dzielą się na górne oraz boczne i podczas otwierania nie zajmują miejsca przed garażem),
  • bramy rolowane (zajmują najmniej miejsca, działają jak roleta okienna),
  • bramy rozwieralne (to najstarszy typ, który obecnie w ofercie pojawia się najrzadziej).

Kryteria wyboru bramy garażowej

Cena nie bywa już głównym kryterium decydującym o zakupie bramy garażowej. Ważniejsze są niezawodność, energooszczędność, wygląd i dobry serwis. Przykładowo wybierając droższą bramę, dobrze ocieploną pozwoli nam to w przyszłości zaoszczędzić na kosztach energii. Estetyka jest również bardzo istotna, brama staje się ważnym elementem elewacji, często podkreślającym, a czasami nawet nadającym budynkowi charakter. Dlatego szeroka gama kolorów zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta.  Bramy garażowe Częstochowa muszą być niezawodne i idealnie dopasowane do budynku. Najczęstsze błędy podczas zamawiania bramy garażowej:

  • stworzenie projektu garażu z nietypowymi warunkami zabudowy,
  • wybór zbyt małej bramy,
  • błędne pomiary,
  • zbyt późny kontakt z wykonawcą.

Więcej informacji o bramach znajdziesz na:  http://dwd.pl.

Dodaj komentarz