Rate this post

Salon to pomieszczenie, w którym toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Tutaj przyjmujemy gości, bawimy się z dziećmi i spędzamy czas relaksując się przed telewizorem lub z książką. Powinien być więc jednocześnie reprezentacyjny i przytulny.

Kolory do salonu

Kolory ścian w salonie to sprawa bardzo indywidualna. Najważniejsze, aby mieszkańcy czuli się w nim dobrze i komfortowo. Moda na kolory zmienia się dosyć często, dlatego warto postawić na kolory uniwersalne, pastelowe i pasujące do każdego designu. Można zdecydować się również na dwa kolory. Jedna ściana pomalowana na kontrastujący kolor może dodać pomieszczeniu charakteru i stylu. Do łask wracają również tapet, które są ciepłe i przytulne.

Miejsce do zabaw

Dzieci lubią przebywać w pobliżu rodziców, dlatego warto zorganizować w salonie miejsce do zabaw. W przypadku dużych salonów nie jest problemem, aby takie miejsce znajdowało się w oddali od telewizora. W takim dziecięcym kąciku powinien znaleźć się stoliczek z krzesełkiem i miejsce do przechowywania zabawek. Mogą to być plastikowe pojemniki. 

Podłoga w salonie

Wybór podłogi do salonu to, wbrew pozorom, dosyć trudne zadanie. Zmiana podłogi to operacja bardziej skomplikowana niż przemalowanie ścian, dlatego jej wybór powinien być dobrze przemyślany. Podłoga musi być trwała, łatwa w utrzymaniu i ładna. Wciąż najbardziej popularnym materiałem na podłogę są panele i płytki ceramiczne. Jednak w ostatnim czasie rośnie zainteresowanie wykładzinami dywanowymi. Zwłaszcza, że ich wzornictwo i kolorystyka są bardzo szerokie i nowoczesne. Wykładziny przestają się już kojarzyć z czasami PRL-u, a są kojarzone z nowoczesnością, komfortem i elegancją. Wykładziny dywanowe Częstochowa oferuje wykładziny do domów, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wykładziny te są bezpieczne dla alergików i nie szkodzi im rozlana woda. Są przystosowane do ogrzewania podłogowego, co jest bardzo ważne w przypadku gdy chodzimy boso, lub mamy dzieci lubiące siedzieć na podłodze. Wszystkiego na temat zalet wykładzin można dowiedzieć się tutaj: https://centrumposadzek.com.pl.