Rate this post

Poduszki w salonie, na łóżku w sypialni lub w fotelu – to jeden z najpopularniejszych elementów dekoracyjnych. Wykorzystujemy je praktycznie w całym domu, do ozdobienia przestrzeni i wprowadzenia przytulnego klimatu. Jednak poduszki pikowane mogą być również wygodne, gdy śpimy na plecach. Wtedy potrzebujemy wyższego podparcia dla głowy i kręgosłupa. O tym, jak efektywnie wykorzystać te, które mamy w domu nie tylko do dekorowania, przeczytasz poniżej.

Pikowane poduszki – modna ozdoba w dobrym stylu

Poduszki to uniwersalne elementy aranżacyjne. Nie ma znaczenia to, w jakim są kolorze lub kształcie, ponieważ pierwsze skrzypce gra zawsze ich poszewka. Tym sposobem, za niewielkie pieniądze możemy dowolnie miksować styl w swoim mieszkaniu. Kilka poszewek o odmiennym designie i szybka zmiana we wnętrzu gotowa. Jeśli dodatkowo chcemy, by poduszki pikowane przydały nam się również o nocnej porze dnia, ubierzmy je w bawełnianą poszewkę i zanieśmy do sypialni. Szczególnie, gdy śpimy na plecach lub mamy problemy z kręgosłupem. Dlaczego akurat poduszka pikowana sprawdzi się doskonale w tym przypadku? Sprawdźmy!

Poduszka pikowana – wygodny i zdrowy sen

Ortopedzi i fizjoterapeuci zaleją, by osoby, które cierpią na różne schorzenia kręgosłupa, wkładały poduszkę między kolana. Nie tylko w czasie snu, ale i relaksu na kanapie. Możemy ułożyć ją pod stopami, gdy siedzimy przy biurku; pod łydkami, kiedy oglądamy telewizor lub w odcinku lędźwiowym, gdy czytamy książkę w fotelu. Finalnie, jedna poduszka pełni wiele funkcji i nie potrzebujemy wielkich nakładów finansowych, by z ich pomocą połączyć modny i przytulny wystrój wnętrza ze swoją wygodą.

Poduszki idealne – wypełnienie jest istotne

Pamiętajmy, by przed zakupem poduszki zwrócić uwagę na to, co jest w jej składzie. Mowa o wypełnieniu. Najlepiej, by było naturalne lub antyalergiczne. W tym przypadku idealnie sprawdza się lateks, kokos, pianka lub specjalne włókna syntetyczne, które mają właściwości antyalergiczne i sprawiają, że poduszka nie odkształca się pod wpływem użytkowania. Tego typu poduszki kupisz w tym sklepie internetowym: https://expertsnu.pl/.