Pokrycie dachowe a zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców

Pokrycie dachowe a zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców

Rate this post

Wydawać by się mogło, że to, co położone jest na dachu, nie ma żadnego znaczenia, jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo domowników. W końcu zadaszenie ma chronić nas przed opadami, pogodą i zimnem. Powinno również zabezpieczyć mieszkanie przed wilgocią i grzybem. Jednak patrząc na wybór materiału na dach z innej perspektywy, przekonamy się, że pokrycie ma niebagatelny wpływ nie tylko na wnętrze domu i bezpieczeństwo budynku.

Bezpieczny dach, czyli jaki?

Czasy, kiedy domy zdobił azbest, już dawno minęły. Teraz każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest on niebezpieczny dla zdrowia i życia domowników. Wybieramy więc nowoczesne pokrycia, które według nas są bezpieczne i przede wszystkim, niedrogie. Stawiamy na lekkie blachodachówki, blachy trapezowe czy eleganckie dachówki ceramiczne albo gont. Zanim jednak położymy któreś z tych pokryć na swoim domu, zastanówmy się, czy aby na pewno jest to dobry wybór.

Blacha, czyli bezpieczny materiał na dach

Pierwszym pokryciem dachowym, które warto wybrać, jest blachodachówka. To nowoczesna blacha dachowa, lekka, niewielkich rozmiarów i łatwa w montażu. Cechuje się nie tylko wysoką jakością, ale i odpowiednim stopniem ochrony wnętrza mieszkania. Planując instalację blachodachówki, warto rozważyć budowę lżejszej więźby. Waga modułów tego typu zadaszenia jest niewielka, więc możemy zaoszczędzić nie tylko na materiale dachowym, ale i na konstrukcji, który będzie go utrzymywał. Blachodachówka jest bezpieczna dla zdrowia i życia domowników. Dzięki powłoce i licznym filmom ochronnym, posłuży przez kilkanaście lat.

Blacha trapezowa – przegląd tanich i dobrych pokryć

Innym typem dachu, na który również warto się zdecydować, jest blacha trapezowa. Odrobinę tańsza niż jej poprzedniczka, ale równie dobra pod względem klasy wykonania i standardów ochrony, którą zapewnia. Przyjęło się, że wybierają ją deweloperzy budujący obiekty publiczne i gospodarcze, ale coraz więcej osób przekonuje się, iż blacha trapezowa świetnie nadaje się także na budynki mieszkalne.

Podsumowując, kupując dach, nie kierujmy się jedynie jego ceną i wyglądem. Zwracajmy uwagę na materiały, z których jest zrobiony, atesty producenta i patenty, które posiada dystrybutor wybranego przez nas zadaszenia.

Dodaj komentarz