Sucha zabudowa – ciekawe kreowanie wnętrz

Sucha zabudowa – ciekawe kreowanie wnętrz

Rate this post

Dzisiaj ciężko sobie wyobrazić aranżację jakiegokolwiek pomieszczenia bez wykorzystania systemów suchej zabudowy. Dają one niemal nieograniczone możliwości w kreowaniu wnętrz i świetnie dopasowują się do indywidualnych potrzeb. Dzięki nim możliwe stało się ukrycie nieestetycznych kabli, stworzenie ścianek działowych, sufitów podwieszanych czy wyprostowanie ścian i podłóg. Co jeszcze zapewnia nam ta technologia?

System suchej zabudowy – co warto wiedzieć?

Za suchą zabudową przede wszystkim przemawia krótki czas trwania montażu i łatwość mocowania płyt. Mimo, że mają one duże rozmiary są bardzo przyjemne w obróbce a przy tym niezwykle lekkie. Z powodzeniem znajdują zastosowanie w przypadku nowych, jak i modernizowanych pomieszczeń. Możemy między innymi w łatwy sposób ukryć  i wyrównać brzydką ścianę czy podłoże a nawet stworzyć wnęki, które zastąpią niektóre meble. 

Jest wiele inspirujących pomysłów dotyczących wykorzystania płyt gipsowo-kartonowych. Tylko od nas samych zależy, jak postanowimy zaaranżować wnętrza i można przystępować do remontu. Niezwykle istotne jest również, aby wszystkie materiały pochodziły od jednego producenta, bo tylko wtedy mamy gwarancję, że wszystko przebiegnie sprawnie i bez komplikacji.

Szybka i prosta modernizacja wnętrz

Rozwiązaniem, które zapewnia dużą swobodę działania i po które sięga najwięcej inwestorów to sucha zabudowa wnętrz. Głównymi zaletami tego systemu są: szybki i nieskomplikowany montaż płyt oraz łatwe wykończenie powstałych łączeń.

Płyty gipsowo-kartonowe dają możliwość błyskawicznej przemiany pomieszczeń, tak jak sobie tylko wymarzymy. Co ciekawe, materiał możemy wyginać, dzięki temu stworzymy unikatowe kształty i formy. W prosty sposób odbudujemy poddasze, stworzymy sufity podwieszane i zakryjemy wszelkie nierówności w naszym domu.

Warto jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach, takich jak:

  • wykonywanie prac w odpowiednich warunkach,
  • właściwe składowanie materiałów i akcesoriów,
  • dobre dopasowanie elementów,
  • odpowiedni sposób łączenia płyt,
  • odpowiednie warstwy zabudowy,
  • dokładne wykończenie powierzchni i łączeń.

Więcej na stronie: https://termobud.com.pl.

Dodaj komentarz