Szeregówki – zalety i wady domów tego typu

Szeregówki – zalety i wady domów tego typu

Rate this post

Domy segmentowe lub częściej nazywane szeregówkami, z roku na rok stają się popularniejsze. Powstają nawet nowoczesne osiedla mieszkaniowe, na których możemy kupić mieszkanie tego typu w stanie „pod klucz”. Mimo wszystko, wokół owego wariantu zabudowy nadal krąży wiele mitów, które mogą powstrzymywać nas przed wybraniem mieszkania w szeregówce. O wszystkich wadach i zaletach takiego rozwiązania przeczytasz w tym artykule.

Domy segmentowe – wszystko, co warto wiedzieć

Szeregówki można przyrównać do mieszkania w bloku lub kamienicy. Dzielimy ściany z sąsiadami, ale mamy własny ogród i prywatną przestrzeń. Dzięki temu, że ściany domu graniczą z lokatorami obok jedynie garażami, nie musimy narzekać na hałas lub dziwny tryb życia sąsiadów. Poza tym, segmentowe budynki są o wiele nowocześniejsze i elegantsze od domów wolnostojących. Wyróżnia je także niższa cena i przede wszystkim, brak stresu związanego z etapami budowy własnego domu. Z kolei innowacyjne rozwiązania sprawiają, że dom w szeregówce jest przyjazny naturze i możemy urządzić go po swojemu. Obejrzyj domy na sprzedaż Częstochowa na osiedlu szeregówek, by na własne oczy przekonać się o wcześniej wspomnianych cechach takiego mieszkania.

Zalety szeregówek

Największą zaletą domu szeregowego jest posiadanie własnego ogrodu i garażu. Dzięki temu, że mieszkanie ma piętro, możemy świetnie oddzielić część dzienną i rozrywkową od nocnej, wypoczynkowej i biurowej. Poza tym, osiedla domów segmentowych znajdują się blisko centrów miast. To sprawia, że mieszkamy w pięknej okolicy z przyrodą w tle, ale nie tracimy czasu na dojazdy. Warto wiedzieć, że szeregówki są tańsze w zakupie niż opłacenie działki i postawienie domu od fundamentów.

Minusy mieszkania w domu segmentowym

Dla wielu osób wadą mieszkania na takim osiedlu może być sąsiedztwo i posiadanie lokatorów za ścianą. Jednak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, mieszkanie w szeregówce w ogóle nie przypomina tego w bloku lub kamienicy. Nikt nie wchodzi sobie w drogę, a ewentualne hałasy zza ściany są skutecznie izolowane. Jeśli więc chcesz mieć własny dom z ogrodem, ale przy tym nie inwestować w niego mnóstwa czasu i środków, zajrzyj na tę stronę: http://osiedlezielonezacisze.pl.

Dodaj komentarz