Zagospodarowanie nieużywanego strychu

Zagospodarowanie nieużywanego strychu

Rate this post

Poddasze w domu to często miejsce niewykorzystane i nieużywane. Na poddaszu mogą jednak powstać bardzo ładne pokoje dla dzieci lub gości. Wystarczy trochę wyobraźni i pracy, aby stary strych zyskał nowe życie.

Stan dachu

Przed przystąpieniem do remontu poddasza należy sprawdzić stan dachu. Szkoda byłoby pracy i pieniędzy, gdyby okazało się, że dach w którymś miejscu przecieka, a woda niszczy nowo powstałe pomieszczenia. Kiedy już upewnimy się, że dach jest dobry lub usuniemy ewentualne jego usterki, możemy przystąpić do planowania wyglądu poddasza. W zależności od wielkości pomieszczenia planujemy ilość pokoi. W każdym z nich powinno być okno. Mogą to być zwykłe okna ścienne lub okna dachowe. Wszystko zależy od konstrukcji domu i samego poddasza.

Ściany działowe

Aby pokoje powstałe na poddaszu były komfortowe, należy dobrze rozplanować ich rozkład i umieszczenie drzwi. Do budowy ścianek działowych warto zastosować materiały lekkie i łatwe w montażu. Sucha zabudowa wnętrz jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku przebudowy poddasza. Polega ona na zastosowaniu płyt kartonowo-gipsowych jako alternatywy dla tradycyjnych metod stawiania ścian.

Zalety suchej zabudowy

Dzięki swoim cechom suchą zabudowę wnętrz można stosować w niemal każdym pomieszczeniu. Wykonanie ścianek działowych z płyt kartonowo-gipsowych daje nieograniczone możliwości aranżacji. Można je bowiem stawiać w dowolnym miejscu, co w przypadku zagospodarowywania istniejącego już poddasza jest bardzo ważnym elementem. Ścianki budowane tą metodą są bardzo lekkie i nie musimy się obawiać o to, że uszkodzimy konstrukcję stropu. Dodatkowo jest to praca, którą przy niewielkim doświadczeniu można wykonać samodzielnie. Jeśli jednak nie mamy pojęcia o pracach budowlanych, lepiej zdać się na fachowców. 

Przy pomocy suchej zabudowy wnętrz można również wykonać sufit na poddaszu ( i nie tylko tam) i odnowić ściany przy schodach. Wszystko przy pomocy jednego rodzaju metody budowlanej. Wszystkiego na temat suchej zabudowy wnętrz i sposobu wykonania można dowiedzieć się tutaj: https://termobud.com.pl.
 

Dodaj komentarz