Sucha zabudowa – inspirujące pomysły

Sucha zabudowa wnętrz to nie tylko płyty do rozdzielenia pomieszczeń lub wykonania ocieplenia wewnątrz mieszkania. Dzięki nim, możemy świetnie zaaranżować mieszkanie, zyskać funkcjonalne meble lub po prostu nadać wnętrzu klimat stylu, na którym nam zależy. Więcej inspirujących pomysłów dotyczących wykorzystania suchej zabudowy we wnętrzu znajdziesz poniżej.

Eleganckie wykończenie ściany w salonie

Sucha zabudowa wnętrz może być wykorzystana jako ściana w salonie. Dzięki temu, stworzymy minimalistyczny i nowoczesny kącik, np. na telewizor i sprzęt muzyczny. Na tego typu ścianie zawiesimy ekran lub wykonany z niej półki na dekoracje. Pod ścianą z suchej zabudowy, warto poprowadzić taśmę z oświetleniem LED, co dodatkowo nada jej charakter. Płyty gipsowo-kartonowe to idealne rozwiązanie nie tylko do pokoju dziennego, ale i łazienki lub kuchni.

Mała, ale funkcjonalna kuchnia

W małej kuchni, liczy się każdy dodatkowy fragment przestrzeni. Jeśli chcemy zyskać miejsce na blatach i w szafkach, warto wykorzystać suchą zabudowę do wykonania półek wewnątrz ściany. Na tego typu regałach poustawiamy słoiki z przyprawami, elegancką zastawę stołowa lub książki kucharskie. Płyty gipsowo-kartonowe pomogą obniżyć za wysoki sufit w kuchni lub jadalni albo przedzielą duży salon na dwie części. Wtedy zyskamy pokój dzienny w przytulnym klimacie i większą kuchnię, w której zmieści się stół.

Regał w ścianie dla książkoholika

Jeśli uwielbiasz czytać, ale powoli kończy Ci się miejsce na kolejną biblioteczkę, to nic straconego. Sucha zabudowa może być wykorzystana do wykonania regałów w ścianie. Wtedy każda kolejna lektura znajdzie swoje miejsce, ale nie kosztem przestrzeni użytkowej. Tego typu regał można wykonać w salonie, kuchni lub w sypialni. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie mamy mało miejsca na meble, ale wolną ścianę do zagospodarowania w formie biblioteczki.

Nie wiem, jak zabrać się do wykonania półek lub regałów z płyt gipsowo-kartonowych? Pomoc tych fachowców będzie dla Ciebie nieoceniona: https://termobud.com.pl. Profesjonalnie wykonają dla Ciebie suchą zabudowę we wnętrzu.