Wybór filtra do kosiarki krok po kroku!

Wybór filtra do kosiarki krok po kroku!

Aby cieszyć się perfekcyjnie skoszonym trawnikiem za każdym razem, musimy pamiętać o odpowiedniej konserwacji kosiarki. Filtr jest jedną z tych części, która często wymaga czyszczenia, albo i wymiany. Jeżeli twoja kosiarka potrzebuje nowej części, to dobrze trafiłeś! W tym artykule opisujemy Jak wybrać odpowiedni filtr do kosiarki, tak abyś mógł cieszyć się cudownie skoszoną trawą za każdym razem! Życzymy miłej lektury.

Dlaczego Filtr do kosiarki jest tak istotny?

Filtr powietrza należy do podstawowych elementów silnika, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania kosiarki. Wychwytuje różnego rodzaju pyły, kurz i piasek, które mogłyby przedostać się do wnętrza silnika oraz chroni go przed wieloma pozostałymi zanieczyszczeniami.

Zużyty filtr powietrza

Posiadając kosiarkę lub traktorek, musimy pamiętać o regularnej wymianie filtra powietrza. Jeśli zostanie on silnie zabrudzony, zatkany czy też ulegnie deformacji, może znacząco obniżyć moc silnika Twojego urządzenia ogrodowego. To z kolei może prowadzić do znacznego spadku wydajności.

Filtr powietrza, który ulegnie uszkodzeniu, w znaczący sposób może zwiększyć zużycie paliwa, co z kolei powoduje większą ilość spalin, które przedostają się do powietrza, a także zwiększenie głośności silnika. Silnik, który ze względu na uszkodzony filtr działa w ten sposób, może ulec bardzo poważnemu uszkodzeniu lub wymagać wymiany na nowy model, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać stan swojego filtra i wymieniać go co 25 godzin pracy silnika, a nawet częściej, jeśli zauważysz, że jest to konieczne.

Jak wybrać filtr do kosiarki?

Przed zakupem nowego filtra powietrza warto sprawdzić, jaki rodzaj znajduje się w silniku naszej kosiarki: gąbkowy czy wkład papierowy. Filtr gąbkowy może być prany ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem detergentu. Po wypraniu nasączamy go kilkoma kroplami czystego oleju silnikowego, wyciskamy nadmiar i ponownie montujemy w kosiarce.

Filtr papierowy możemy w prosty sposób wyczyścić poprzez lekkie uderzenia w równą i czystą powierzchnię. Pamiętajmy, że filtra papierowego pod żadnym pozorem nie możemy czyścić za pomocą sprężonego powietrza ‒ w ten sposób możemy trwale uszkodzić filtr i spowodować, że będzie on przepuszczał zanieczyszczenia do wnętrza silnika.

Jeżeli interesuje Cię kupno filtra, albo innych, równie ważnych części do kosiarek – zapraszamy na https://OgrodexMilicz.pl. Znajdziesz tam najlepsze części do kosiarek, tylko renomowanych firm!