Koszty mieszkania od dewelopera. Nie musi być drożej niż z rynku wtórnego

Nowoczesne mieszkania na atrakcyjnych, strzeżonych osiedlach mogą kojarzyć się nam z wygórowaną ceną. Z tego powodu wielu ludzi decydujących się na zakup własnego mieszkania z góry odrzuca propozycje mieszkań deweloperskich i kieruje swoją uwagę na rynek wtórny. Jest to błąd – nowoczesne lokum wcale nie musi być droższe niż te, oferowane z drugiej ręki. Składa się na to kilka czynników.

Nowe mieszkanie to pewność

Decydując się na zakup nowego mieszkania od profesjonalnego dewelopera, możemy mieć pewność, że nie trzeba będzie wyłożyć ogromnej sumy na remont. Często zapominamy o tym, że każda nieruchomość z rynku wtórnego będzie posiadała swoje mankamenty, nawet jeśli upływ czasu w miarę ją oszczędzi. Drobne przeróbki i naprawy mogą się skumulować w generalny remont, pochłaniający nasze fundusze.

Od dewelopera nie oznacza drożej!

Choć z zasady cena nowej nieruchomości będzie większa niż używanej, możemy spotkać mieszkania z rynku wtórnego w cenach wyższych niż deweloperskie. Używane mieszkanie nie zawsze tanieje wraz z upływem czasu i choć jego wartość rynkowa wzrasta, rosną też fundusze, które przyszły nabywca musi zapłacić za remont. Ciężko tego uniknąć podczas ciągłej eksploatacji nieruchomości.

Od dewelopera kupimy bez podatku

Decydując się na wybór nieruchomości od sprawdzonej i pewnej firmy deweloperskiej jak https://nowaczestochowa.pl jesteśmy zwolnieni z podatku od czynności cywilnoprawnych. Ulga podatkowa sprawia, że w naszej kieszeni pozostanie 2% wartości nowego mieszkania. Zdecydowanie warto z tego skorzystać, gdyż każdy grosz zaoszczędzony na zakupie nieruchomości możemy zainwestować w jego wystrój i umeblowanie.

Wzrost wartości

Jak zwróciliśmy uwagę na początku, rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami i często używane mieszkania mogą okazać się droższe niż nowe. Młodsze mieszkania, jak te budowane przez nowe mieszkania Częstochowa, mają rewelacyjny design oraz atrakcyjną lokalizację, co sprawi że wzrosną szanse na to, że mieszkanie po jakimś czasie będzie warte więcej niż w momencie zakupu.