Podłoga betonowa w domu – czy warto się na nią zdecydować?

Podłoga betonowa w domu – czy warto się na nią zdecydować?

Z biegiem lat zastosowanie betonu, który niegdyś był kojarzony wyłącznie z typowym budownictwem, znacząco się zmieniło. Obecnie może on także stanowić doskonały element wykończeniowy czy nawet dekoracyjny. Jedną z propozycji jest podłoga betonowa. Czy takie rozwiązanie jest warte naszej uwagi?

Zalety posadzki betonowej w domu

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że podłoga betonowa wprowadzi do naszych czterech kątów zbyt wiele chłodu. A przecież chcemy, by w naszym domu było miło i przytulnie. Nie powinniśmy jednak ignorować ogromnych zalet, jakie płyną z zastosowania posadzki betonowej – w zależności od jej rodzaju czy wykonania możemy osiągnąć naprawdę estetyczny, przyjemny dla oka efekt.

Neutralna kolorystyka betonu pozwala na ogromną kreatywność pod względem aranżacji wnętrza. Jeśli obawiamy się chłodu podłogi wykonanej z takiego materiału, gdzieniegdzie możemy rozłożyć miękkie dywaniki. W zamian otrzymamy posadzkę niezwykle trwałą i odporną na uszkodzenia. W dodatku, jeśli beton Radomsko zostanie odpowiednio zabezpieczony, np. powłoką z żywicy, zyska właściwości antypoślizgowe.

Posadzka betonowa sprawdzi się szczególnie w pomieszczeniach utrzymanych w stylu industrialnym. To niezwykle nowoczesne rozwiązanie – surowy, minimalistyczny klimat sprawia, że mamy pełną dowolność w kwestii doboru dodatków. Ponadto podłoga z betonu jest bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości. Nie musimy się zatem martwić, że będziemy zbyt wiele czasu poświęcać na sprzątanie.

Rodzaje podłóg betonowych

W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy zdecydować się na określony rodzaj betonu. Wspomniana posadzka z wykorzystaniem żywicy pozwoli na uzyskanie gładkiej, wodoodpornej powierzchni, która nie przyciąga kurzu. Przede wszystkim jednak do wyboru mamy m.in. beton zacierany – po wylaniu materiału podłoga jest wyrównywana przy pomocy specjalnych zacieraczek. Bardziej elegancką alternatywą jest z kolei posadzka z betonu polerowanego. Jeśli zależy nam na dodatkowym elemencie dekoracyjnym, przed rozpoczęciem polerowania beton można zabarwić marmurem, bazaltem lub innym kruszywem.

Beton możesz kupić na http://wlodar.com.pl/.