Blacha na dachu – jak o nią dbać?

Blacha na dachu – jak o nią dbać?

Rate this post

Systematyczna konserwacja i oczyszczanie może skutecznie przedłużyć żywotność dachu. Ładne i zadbane pokrycie dachowe to wizytówka każdego domu i jego właścicieli. Jeśli pojawią się pierwsze pęknięcia i rdza lepiej wcześniej zapobiegać, niż potem przeprowadzać kosztowny remont. W przypadku dachu, który narażony jest na nieustanne działanie trudnych warunków atmosferycznych, potrzebuje on odpowiedniej pielęgnacji oraz prac konserwacyjnych. Zaowocuje to z pewnością trwałym i eleganckim pokryciem.

Blacha trapezowa – jak o nią dbać?

Blacha trapezowa to popularny materiał, który chętnie wybierają nie tylko więksi przedsiębiorcy, ale również mniejsze firmy i osoby prywatne. Znajdą się też przeciwnicy tego rozwiązania, ponieważ często widać dachy i ogrodzenia, które szpecą rdzawe zacieki i zagniecenia. Jak temu zapobiegać? Dach ma nie tylko chronić przed opadami i chłodem, ale pełni też istotną funkcję, jeżeli chodzi o estetykę domu. Dlatego jeżeli chcemy, aby jak najdłużej zdobił budynek, pamiętajmy o jego regularnym czyszczeniu. 

Blacha trapezowa nie jest kłopotliwym materiałem do utrzymania w czystości. Powinniśmy dwa razy do roku umyć całą powierzchnię dachu wodą, pozbywając się z niej wszystkich zabrudzeń – przykładowo pyłu i liści z drzew. W przypadku większych zabrudzeń stosujemy specjalne preparaty do pielęgnacji blachy. W żadnym razie nie możemy używać silnych środków chemicznych, które mamy w domu, ponieważ mogą one uszkodzić powłokę ochronną. Fragmenty, gdzie wystąpiła korozja, należy od razu porządnie oczyścić, a następnie pokryć farbą regenerującą. Tak samo jak w rynnach mogą gromadzić się fragmenty gałęzi, liście czy piasek.

Szczelność dachu – co warto wiedzieć?

Podczas czyszczenia dachu warto sprawdzić przy okazji stan uszczelek. Jeśli zauważymy, że któraś z nich jest pęknięta, należy jak najszybciej naprawić szkodę. Nawet minimalne uszkodzenie może okazać się kluczowe, jeżeli chodzi o szczelność całego dachu. W następstwie – do wnętrza domu będzie przedostawać się wilgoć.

Więcej na stronie: https://pokrycia.pl.

Dodaj komentarz