Schody do ogrodu – jakie wybrać?

Schody do ogrodu

Schody w ogrodzie nie tylko ułatwiają poruszanie się po nim, ale są również ważnym elementem dekoracyjnym. Dlatego ich kształt oraz materiał do ich wykonania warto starannie dobrać do otoczenia. Schody ogrodowe na ogół prowadzą bezpośrednio do domu lub na ganek. Projektuje się je także w ogrodach o zróżnicowanym poziomie terenu, szczególnie tam, gdzie są strome skarpy. Docenimy je już po pierwszym deszczu, bo zamiast ślizgać się po mokrej ziemi, będziemy mogli bezpiecznie zejść.

Schody ogrodowe – jakie wybrać?

Schody w ogrodzie to istotny element architektoniczny. Projektując schody trzeba wziąć pod uwagę, przede wszystkim ich funkcjonalność. Schody ogrodowe powinny być na tyle szerokie, aby łatwo było się po nich przemieszczać, ale również niezbyt strome. Poszczególne stopnie schodów powinny być wygodne i mieć takie wymiary, aby zapewniały bezpieczne wchodzenie i schodzenie.

Konstruowanie tradycyjnych schodów na zewnątrz domu zaczyna się od przygotowania betonowej podstawy. Schody betonowe są najtrudniejsze w zrobieniu, ale jednocześnie najsolidniejsze. Wszystkie inne rodzaje nie wymagają aż tak dużej precyzji i wiedzy budowlanej. Warto korzystać tylko z renomowanych firm, by być pewnym, że materiał będzie odpowiednio przygotowany i jego parametry będą odpowiadać naszym potrzebom. Jednym z najlepszych materiałów na schody jest właśnie beton Radomsko – odporny na zmienne warunki pogodowe, na wilgoć czy mróz.

Schody betonowe w ogrodzie

Wygodne stopnie powinny mieć około 15 cm wysokości i minimum 30-35 cm głębokości. Dostępne na rynku betonowe schody są nie tylko jednolicie szare, ale mogą mieć wiele innych odcieni i barw. Takie schody mogą też imitować drewno, zarówno w jego naturalnych kolorach, jak i w wersji szarej i białej. Schody powinny być dopasowane do elewacji budynku i otaczającej go przestrzeni. Na wygodę użytkowania schodów wpływ ma też ilość stopni. Najlepiej, aby była ona dostosowana do naturalnego rytmu chodu człowieka. Przeważnie projektuje się schody mające przynajmniej trzy stopnie.

Więcej na stronie: http://wlodar.pl/.