Posadzka żywiczna w kuchni

Posadzka żywiczna w kuchni

Kuchnia to chyba najbardziej problematyczne miejsce w domu pod względem urządzania i wykończenia. Musi być możliwie jak najbardziej funkcjonalna, jednak nie wolno zapominać przy tym o estetycznym wyglądzie. Kuchenna podłoga narażona jest na wiele uszkodzeń jak spadające sztućce, pryskający gorący olej czy potłuczone naczynia. Co za tym idzie, musi być odporna na czynniki zewnętrzne i nie niszczyć się pod wpływem codziennego użytkowania. Właśnie to może zapewnić posadzka żywiczna.

Posadzka żywiczna nie tylko do magazynu

Przyjęło się, że podłogi z żywicy wykorzystywane są głównie w obiektach przemysłowych. Jednak coraz częściej widujemy je w domach mieszkalnych: w salonie, w sypialni, a nawet w łazience i kuchni. Posadzka żywiczna oczywiście spełnia wymagania, jakie stawiają przed nią magazyny czy garaże pełne ciężkich sprzętów i żrących substancji chemicznych. Przy tym jednak zachowuje bardzo ładny wygląd, co sprawia, że nadaje się do wszystkich pomieszczeń użytkowych.

Zalety posadzki żywicznej w kuchni

Posadzki z żywicy charakteryzują się ogromną wytrzymałością. Nie bez powodu wykorzystywane są w zakładach, gdzie używa się dużych, ciężkich maszyn. Wszystko dlatego, że są odporne na ścieranie, nie odkształcają się, a w razie powstania drobnych ubytków bardzo łatwo je naprawić. Te same właściwości znakomicie sprawdzą się w kuchni. Jeśli lubisz gotować i często przygotowujesz posiłki, nie musisz się przejmować, że upuszczony przedmiot zrobi rysę na nowej podłodze. Posadzka żywiczna pozostanie w nienaruszonym stanie.

Ponadto podłogi żywiczne robią duże wrażenie pod względem wyglądu. Tworzą idealnie gładką, pozbawioną fug i łączeń taflę (dzięki czemu sprzątanie jest bardzo łatwe), mogą też, w zależności od naszych potrzeb, mieć matową lub połyskującą powierzchnię. Posadzka z żywicy może tez imitować inne materiały.

Z czym trzeba się liczyć, jeśli wybierzemy posadzkę żywiczną w domu?

Posadzki żywiczne nie są przeznaczone do samodzielnego montażu. Zdecydowanie lepiej zatrudnić ekipę fachowców, żeby się upewnić, że wykonanie będzie staranne i trwałe. Dodatkowo musimy wziąć pod uwagę wysoką cenę; koszt pokrycia podłogi może sięgać nawet 200 zł za 1 m².

Szeroki wybór posadzek do kuchni i nie tylko znajdziesz na https://centrumposadzek.com.pl.