Blachodachówka – gdzie się sprawdzi?

Pokrycie dachowe zawsze staramy dopasować do stylu budynku i krajobrazu okolicy. Chcemy, by nie tylko było ekonomiczne, ale również eleganckie i trwałe. Dlatego dzisiaj sprawdzimy, jakie zadaszenie warto wybrać, by cieszyć się bezpiecznym poszyciem na lata, w eleganckim wydaniu.

Elegancie i stylowe dachy

Na pierwszym miejscu wśród najelegantszych dachów znajduje się dachówka ceramiczna. Trudno odmówić jej estetyki i ponadczasowego designu. Wyróżnia się również bardzo dobrym dopasowaniem do stylu, w jakim wniesiony jest budynek. Możemy dopasować ją zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych mieszkań. Dzięki temu, dachówka trafia w każdy gust i jest najczęściej wybieranym poszyciem. Jednak mimo wszystkich swoich zalet, ma też wady, które nie wszyscy są w stanie zaakceptować. Przede wszystkim porasta mchem. Oznacza to, że wymaga częstego czyszczenia i konserwacji.

Blachodachówka szyta na miarę potrzeb

Kolejnym pokryciem, które z powodzeniem zastąpi dachówkę ceramiczną, jest blachodachówka modułowa. Wyróżnia się tym, że do złudzenia przypomina swoją poprzedniczkę. Oznacza to, że jest nie tylko elegancka, ale przede wszystkim trwalsza i odporniejsza na niekorzystne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Blachodachówka pięknie prezentuje się zarówno na nowoczesnych jak i starszych budynkach. Na te ostatnie polecana jest ta w wersji karpiowej. Nie tylko świetnie imituje dachy starego typu, ale i doskonale zabezpiecza budynek i dzięki swojej niewielkiej wadze, nie obciąża więźby dachowej.

Dachy z blachy – co musisz wiedzieć?

Kupując dach z blachy, na pewno nie warto oczekiwać od niego tak spektakularnego designu, jak o dachówki, która jest z ceramiki. Jednak wytrzymałość i sposób wykonania zadaszenia z blachy, na pewno są w stanie wynagrodzić nam tę niewielką stratę na wyglądzie. Jak wiemy, idealnym i ekonomicznym zastępstwem dachówki jest blachodachówka, ale również i blacha trapezowa. Ostatnia opcja jest jeszcze tańsza i przede wszystkim jeszcze lżejsza od swoich poprzedniczek. Kupując dach z wysokiej jakości blachy od sprawdzonego producenta, np. od Glinmet, zyskasz poszycie na lata.