Zastosowanie pompek perystaltycznych

pompka perystaltyczna

Pompki perystaltyczne wykorzystywane są przede wszystkim w laboratoriach. W Polsce istnieje kilka firm, które zaopatrują miejsca tego typu w całej Europie. Pompki tego typu stosowane są również w przemyśle.

Do czego używa się pompek perystaltycznych

Pompki tego typu znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Bardzo często można je spotkać podczas prac dotyczących pompowania szlamu. Jest to zazwyczaj substancja zawierająca sporą ilość substancji stałych. Pompki perystaltyczne stosowane są również przy instalacjach ściekowych. Świetnie radzą sobie w takich warunkach, ponieważ występują w nich o dużej lepkości i ziarnistości.

Pomp perystaltycznych używasz również w laboratoriach, w placówkach badawczych, laboratoriach uczelnianych, jak również w firmach przemysłowych. Produkty te stosuje się Na terenie Polski i całej Europy.

Podstawowe informacje o pompie perystaltycznej

Jest to pompa wyporowa. Jej działanie opiera się na naprzemiennym sprężanie i rozprężanie węża. Medium, które zostanie wyparte na koniec węża będzie wypchnięte przez przyłącze tłokowe.

Pompka perystaltyczna – https://www.garenpost.com.pl/pompki-perystaltyczne/ występuję w dwóch rozmiarach. Na rynku dostępne są w mniejsze pompy perystaltyczne oraz te większe. Pompy te bardzo często mają solidną budowę. Większe muszą sobie poradzić z naprawdę trudnymi substancjami. Stąd też ich budowa musi być solidna. W trakcie działania dużych pomp istotna jest redukcja temperatury pompy. Nie może dojść do jej przegrzania.

Dobór pompy perystaltycznej do procesu technologicznego

Firmy zajmujące się zawodowo produkcją pomp perystaltycznych są w stanie dopasować je do określonego procesu technologicznego. Szereg specjalistów pracujących w tego typu firmach dobiera produkt do potrzeb klienta. Dlatego też Polska uważana jest za państwo, które specjalizuje się produkcji tego typu pomp.

Zamówienie pomp perystaltycznych

Pompy tego typu zamawia się tylko i wyłącznie u producenta. Składając zamówienie trzeba podać wszelkie dane techniczne interesującego nas produktu. Istnieje możliwość sprawdzenia oferty na stronie internetowej producenta. W razie wątpliwości zawsze ma się możliwość zadania nurtujących nas pytań specjalistą pracujący w danej firmy.

Na stronie internetowej producenta zawsze szczegółowo opisane są wszelkie dostępne modele pomp perystaltycznych. Klient ma więc możliwość zapoznania się ze specyfikacją techniczną urządzenia. Po tym czasie może on podjąć właściwą decyzję. Istotne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie prezentowane urządzenia dostępne są od ręki. Niektóre z nich robione są na specjalne zamówienie.