Wybór kosiarki ogrodowej

Kosiarka to jeden z najważniejszych sprzętów ogrodniczych. Jej zakup to często dość spory wydatek, dlatego warto zainwestować w dobry i niezawodny sprzęt. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki?

Kosiarka a powierzchnia ogrodu

W zależności od wielkości ogrodu można zdecydować się na kosiarkę samojezdną, tzw. traktorek, lub kosiarkę pchaną. Przy bardzo dużej powierzchni traktorek będzie lepszym rozwiązaniem, gdyż zaoszczędzi osobie dbającej o trawnik wielu kilometrów chodzenia. Natomiast w przypadku małych i średnich ogrodów w zupełności wystarczy kosiarka pchana. Bez względu na to, którą kosiarkę planujemy zakupić, ważne jest, aby była ona dobrej i sprawdzonej firmy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kosiarki

Najważniejszym elementem każdej kosiarki jest silnik. Dlatego przy zakupie kosiarki czy traktorka należy zwrócić uwagę na to, jakiej firmy silnik zamontowany jest w wybranym modelu. Coraz więcej marek produkujących kosiarki pchane wyposaża swój sprzęt w silniki Briggs & Stratton. Ponieważ wszystko po jakimś czasie ulega zużyciu, dobrze sprawdzić, jaka jest dostępność części do silnika Briggs Stratton. Kosiarka z dobrym, mocnym i niezawodnym silnikiem będzie służyć przez długi czas. Należy oczywiście pamiętać o systematycznym czyszczeniu i konserwacji naszego sprzętu.

Przechowywanie kosiarki

Od wiosny do jesieni kosiarka jest używana często i regularnie. Dobrze jest więc mieć ją pod ręką. Należy jednak pamiętać, aby kosiarka przechowywana była w suchym pomieszczeniu. Duża wilgotność przyczynia się bowiem do rdzewienia metalowych elementów urządzenia. Niedopuszczalne jest przechowywanie kosiarki w komórkach, do których przy większych opadach dostaje się woda deszczowa. Na okres zimowy warto kosiarkę przenieść do piwnicy w domu, gdzie będzie sucho i ciepło.

Inne sprzęty ogrodnicze

Oprócz kosiarki w każdym ogrodzie potrzebne są również inne sprzęty i narzędzia. Sekatory, nożyce, szpadle, grabie, węże ogrodowe i podkaszarki to tylko część z nich. Wszystko zależy od typu ogrodu i hodowanych w nim roślin. Różnego rodzaju sprzęty i narzędzia można znaleźć tutaj https://ogrodexmilicz.pl. Dla ułatwienia sobie pracy warto przechowywać wszystko w jednym, przeznaczonym do tego miejscu np. specjalnej szopce na narzędzia.