Jakie części do kosiarki możemy wymienić samodzielnie?

części do kosiarki

Kosiarka czy traktorek ogrodowy od czasu do czasu może potrzebować naprawy. Niekoniecznie musi za tym stać uszkodzenie mechaniczne – renowacja to naturalne następstwo regularnej eksploatacji. Na szczęście systematyczna konserwacja może zapobiec uszkodzeniom, na dodatek, w razie potrzeby, niektóre części możemy wymienić samodzielnie, bez konieczności oddania sprzętu do serwisu.

Kiedy naprawa kosiarki wymaga pomocy fachowca?

Wiele osób stara się o zaoszczędzenie środków przeznaczonych na serwis i decyduje się samodzielnie naprawić kosiarkę. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Jeśli przyczyną usterki jest awaria silnika czy zwarcie w akumulatorze, niestety będziemy musieli powierzyć urządzenie sprawdzonemu specjaliście. Akumulator do kosiarki to niezwykle ważny element, dlatego lepiej nie zabierać się za jego naprawianie na własną rękę.

Wymiana noży do kosiarki

Noże to oczywiście ta część kosiarki, która zużywa się zdecydowanie najczęściej. W końcu to na nich opiera się większość pracy podczas koszenia. Dobrej jakości noże mogą nam posłużyć na naprawdę długo – wystarczy tylko regularnie je ostrzyć. Niestety w chwili, kiedy dostrzeżemy na ich powierzchni plamki rdzy bądź też ostrza są znacznie wykrzywione, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w nowe.

Na szczęście odszukanie właściwego modelu noży do kosiarki nie sprawia większych problemów. Możemy je kupić chociażby na https://ogrodexmilicz.pl. Również samodzielny montaż nie powinien być zbyt skomplikowany, dzięki czemu nie musimy oddawać sprzętu do serwisu.

Wymiana filtru powietrza w kosiarce

Regularna zmiana filtru powietrza to podstawowa zasada, jeżeli chcemy, by kosiarka czy traktorek ogrodowy posłużył nam jak najdłużej. W przeciwnym wypadku przepływ powietrza nie będzie prawidłowy, co z kolei doprowadzi do zubożenia mieszanki paliwowej. To zaś najczęściej skutkuje utrudnieniami w codziennej pracy silnika.

Przy okazji wymiany filtru powietrza – czy też filtru paliwa – warto sprawdzić, czy obudowa kosiarki oraz jej pozostałe elementy są dokładnie wyczyszczone z trawy i innych zabrudzeń.