Łazienka z motywem lastryka – modnie i stylowo

Wnętrzarska moda z roku na rok ulega coraz to większym przemianom. Coś, co jeszcze kilka lat temu z pozoru nie pasowało do wystroju mieszkania, teraz staje się prawdziwym trendem. Idealnym przykładem takiego zjawiska jest motyw lastryka, popularyzowany przez największe serwisy i magazyny wnętrzarskie. Czy warto wykorzystać go w swojej łazience? Z jakimi materiałami wygląda najlepiej? Sprawdzimy to w tym artykule.

Motyw lastryka – jak wprowadzić do łazienki?

Warto zaznaczyć, że im mniej tym lepiej. Dlatego nie decydujemy się na wykorzystanie tego trendu na każdej ścianie łazienki czy nawet większości powierzchni podłogowej. Znacznie ciekawej wypada lastryko jako minimalistyczny dodatek, np. w formie wykończenia ściany przy umywalce lub kabinie prysznicowej. Wraz z lastrykiem, świetnie sprawdzi się wprowadzenie jasnych kolorów. Możemy przełamać je czarną armaturą – kran, rama lustra lub deszczownica prysznicowa w owej barwie, na tle akcentu lastryka i białej posadzki żywicznej, to najlepszy przepis na efektywne urządzenie minimalistycznej, ale zarazem eleganckiej łazienki.

Posadzka żywiczna pięknie komponuje się z każdym nowym stylem we wnętrzu. Jest też odporna na uszkodzenia mechaniczne i łatwa w utrzymaniu w czystości. Możemy więc wykorzystać ją jako bazę do aranżowania kolejnych części swojej łazienki, by w efekcie stworzyć pomieszczenie zaprojektowane zgodnie z trendami.

Ekologia a design łazienki – niech idą w parze

Trendy nieustannie się zmieniają. Dlatego projektując wnętrze jakiegokolwiek pomieszczenia, wybierajmy ponadczasowe style. Dzięki temu, nasze mieszkanie będzie modnie urządzone nawet za 5 czy 10 lat. To także krok do bardziej ekologicznego życia i nauczenia się, by nie marnować zasobów. Nie musimy co roku wymieniać dekoracji w domu albo elementów wyposażenia, jeśli raz, ale efektywnie urządzimy wnętrze po przeprowadzce lub generalnym remoncie. Tutaj dobrze jest wspomnieć o tym, że mniej znaczy lepiej, a drożej, znaczy trwalej. Lepiej raz zapłacić więcej za podłogę lub inne części wyposażenia domu, by posłużyły one na lata i bez względu na upływ czasu, były modne i eleganckie. Krokiem do tego może być zakup wytrzymałej i stylowej podłogi. Znajdziesz ją tutaj: https://centrumposadzek.com.pl.